Samen onze groepsactiviteiten 1,5 meter proof maken

Jeroen en Robbert kopie

Op de foto: Robbert Akkermans (links) en Jeroen Akkermans (rechts)

Interview: Charlotte Balder

Foto: Chris van Klinken van Pix4profs

Groepsuitjes op 1,5 meter afstand. Hoe doe je dat?

Nu de ‘anderhalvemetersamenleving’ een feit wordt, is teamwerk belangrijker dan ooit. Akkermans Leisure & Golf werd als aanbieder van groepsuitjes flink getroffen, maar springt creatief om met de nieuwe regelgeving: ‘De Corona-crisis dwingt je opnieuw na te denken over je aanbod. Ons team heeft ons enorm verrast.’

‘1,5 meter afstand houden als nieuwe norm. Dat wekt natuurlijk wat vragen op als je activiteiten en uitjes voor groepen organiseert.’ Jeroen Akkermans, eigenaar van Akkermans Leisure & Golf blikt terug op een roerige periode. ’Wat de aanvang van een fantastisch seizoen had moeten worden, veranderde in een leeg terras en lege agenda. Dat is wel even slikken, zowel voor mijn broer en mijzelf als ondernemers als voor ons team. Begrijp me niet verkeerd; de volksgezondheid is het allerbelangrijkste. We konden ons goed vinden in de besluitvorming.’

Klaar voor de start ..

Alles stond gereed om van start te gaan: een voltallig team dat zin had in het nieuwe seizoen, een nieuw aangenomen horecamanager en een verzorgde locatie met de nodige onderhoudswerkzaamheden verricht. ‘En we hebben de afgelopen maanden gebruikt om een nieuwe activiteit te ontwikkelen. Een gloednieuwe adventure-golfbaan, Treasure Island, waarin we ons richten op gezinnen met kinderen. Voor ons een nieuwe doelgroep.’ Volgens planning zou deze piratengolfbaan begin april feestelijk geopend worden, dat is helaas niet gelukt.'

Werknemers als lichtpuntjes

‘De positiviteit die we ervaren hebben vanuit ons team is fantastisch. Zo kwam onze marketeer al in een heel vroeg stadium met het idee om met ‘het de eerste 1,5 meter groepsuitje van Nederland’ te komen. Een superidee, waarmee we momenteel actief bezig zijn. Daarnaast hebben we een Akkermans Pubquiz ontwikkeld, die we momenteel onze zakelijke klanten aanbieden. Het testen gebeurde thuis vanuit onze huiskamers, de test-teams werden steeds groter en hebben voor veel plezier gezorgd.’

Golf en avonturengolf op 1,5 meter afstand

Tijdens een brainstorm kwam het team erachter wat er allemaal wel kan als je afstand moet houden. ‘Zodra de maatregelen het toelaten, openen we onze golfbaan. Golfen is bij uitstek een sport waarbij je afstand kunt houden. Onze par-3 golfbaan beslaat zo’n 8 hectare, dat is gelijk aan 16 voetbalvelden. De adventure-golfbaan is kleiner qua oppervlakte, maar dusdanig ruim opgezet dat groepjes spelers met enkele aanwijzingen gemakkelijk anderhalve meter afstand kunnen houden van andere spelers.’

De bunkerescape blijft nog even dicht

Natuurlijk zijn er ook bedrijfsonderdelen die voorlopig niet geopend kunnen worden. ‘Onze escape rooms bijvoorbeeld, dat zal voorlopig even niet lukken. De bunkerescape is zoals de naam al doet vermoeden in een oude bunker gevestigd, dat is echt te klein. Ook onze Fieldman's Secret, gericht op grotere groepen die simultaan kunnen spelen, houden we nog even gesloten. Daarop hebben we een escape-spel voor thuis ontwikkeld, die je met het gezin thuis kunt spelen.’

Kunnen we nog wel borrelen?

Het terras, restaurant en feestlocatie zullen ook wat aanpassingen behoeven, zegt Jeroen op de vraag of we nog wel samen een borrel kunnen drinken in de anderhalvemetermaatschappij. ‘Ons voordeel is dat ons bedrijf een landelijke ligging heeft - het familiebedrijf was ooit een agrarische boerderij - waar we aan ruimte geen gebrek hebben. Stoelen en tafels kunnen we ruimer opzetten, zowel buiten als binnen. Bediening kan handschoenen en mondkapje dragen. Natuurlijk zal dat even wennen zijn, maar ook daar wennen we wel weer aan. En zolang onze horeca nog niet op mag zijn, zetten we in op drankjes, snacks en gerechtjes 'to go'!’

Meer informatie over onze maatregelen en hoe we uitjes veilig houden: Coronamaatregelen.